1 בדצמבר 2010

"רגע לפני גיוס"

מסע הגיוס לצה"ל התחיל בכיתה י'א.
הזמן עובר וכיתה י"ב כבר עומדת להסתיים, וכמו שאומרים - כשנסגרת דלת אחת נפתחות דלתות אחרות.
הנה אנחנו תלמידי שכבה י"ב עומדים לפני היום החשוב – הגיוס לצה"ל!

המסע שלנו התחיל בקבלת הצו הראשון – להגיע ללשכת הגיוס באר שבע. מיד עם סיום הצו הראשון מגיע גם תאריך הגיוס.
ההתרגשות מתחילה: מה יהיה? עם מי נהיה? האם יהיו איתנו חברים? קרבי? בסיס סגור? יש אוכל? איך המפקד?.. הרבה שאלות מציפות אותנו.
אתם שואלים למה? כי צה"ל צריך אותנו!!
צה"ל זה מדינת ישראל.

בפעילות שנערכה היום (30.11.10) בביה"ס התיכון מקיף ג', במסגרת תוכנית "רגע לפני גיוס" הגיעו אלינו קציני צה"ל (מיל.), שנראה שבמשך שירותם הצבאי לא דילגו על תפקיד מכלל התפקידים בצה"ל – לחמו, התנדבו, הדריכו, פיקדו, כעסו, בכו צחקו וגם אהבו.

8:00 -13:00 יושבים, מקשיבים, שואלים ומתעניינים, סופגים כוח מהדברים הנאמרים על המורשת שלנו, חשים את הציונות שבנו, ומרגישים רצון להמשיך להגן על המדינה שלנו, שלא מובנת מאליה, ולהתגייס כדי לשמור עליה.

צבא זה לא רק שנתיים/שלוש מהחיים שלך, זה כל החיים שלך.
אתה נכנס, ויוצא ממנו אדם שונה לחלוטין עם ערכים; אדם עם עמדות מגובשות יותר שיודע מהם רצונותיו, אדם שמכבד את מדינתו ונאמן לה.

8:00 -13:00 - יושבים, מקשיבים, שואלים ומתעניינים, עם כל הפחדים, הדאגות, החששות והלחצים המטרידים אותנו, וגם מצאנו תשובות לשאלות רבות שהטרידו אותנו.

התחושות שלנו בתום יום הפעילות של "רגע לפני גיוס" הן של מוטיבציה גבוהה יותר, רצון להיות קרבי, מוסריות , חיפוש אחר שירות משמעותי, אחריות, כבוד לצה"ל, "הרעלה", התמדה... - אלה הם הערכים שמהם אנו שואבים את הכוח להמשיך!

זיכרו! אין אדם שלא יכול, יש אדם שלא רוצה.

בית ספר מקיף ג' – קבלו ח"ח על העשייה וההכנה!

ועכשיו… שהמסדר יעבור לדום.

"אין דבר העומד בפני הרצון"

נכתב על ידי ירדן אלימלך, תלמיד כיתה י"ב 6 מביה"ס התיכון מקיף ג'

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מינהל החינוך באשדוד רואה חשיבות רבה בשקיפות ובהצגת הנעשה במסגרות החינוך בעיר. חשיבות מיוחדת ניתנת לדעתם של תלמידי העיר על השקפותיהם, המאירים לא פעם את עיניהם של מקבלי ההחלטות. להלן במה לביטויים ולחוויותיהם ממסגרת הלימודים של התלמידים המוזמנים להעביר מפרי עטם למערכת האתר.

המעוניינים לפרסם בעמוד זה, מוזמנים להעביר את הצעותיהם באמצעות
הלינק.